PT UTENSIL

PRŮCHOZÍ MYČKY

Umí oboje: mýt kuchyňské nádobí i běžné nádobí. Při obou použitích zaručuje prvotřídní mycí výsledky. Při střídavém mytí i mytí podle druhu nádobí. Také v nepřetržitých provozech.

OBOJÍ POD KONTROLOU.

»Myjete běžné nádobí nebo kuchyňské nádobí?« V některých případech zní odpověď na tuto otázku: »Obojí!« Například, jestliže se v restauraci musí mýt kromě talířů také hrnce, pánve a kuchyňské potřeby. Aby nebylo nutné pořizovat dva stroje, vyvinula společnost Winterhalter hybridní myčku PT Utensil.

Ta při mytí kuchyňského nádobí i běžného nádobí trvale zaručuje prvotřídní mycí výsledky. Nezáleží na tom, zda je střídáte nebo myjete celý den podle druhu nádobí. Zda se jedná o hrnce, pánve nebo pracovní náčiní. O plechy, gastronádoby a bedny podle euronormy. Nebo o nádobí. PT Utensil vždy splňuje nejvyšší nároky na čistotu, hygienu a ergonomii.

VÝHODY PRODUKTU PT UTENSIL

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-utensil-vyhody-produktu.png
FLEXIBILNÍ INSTALACE

Kuchyňské nádobí, běžné nádobí nebo obojí na střídačku. PT Utensil spojuje dvě použití v jednom stroji a splňuje přitom nejpřísnější požadavky na čistotu a hygienu. To znamená. Vy jste flexibilní a ušetříte si koupi druhé myčky. 

ERGONOMICKÁ OBSLUHA

Ergonomická obsluha PT Utensil dělá mytí o trochu snadnější s chytrým dotykovým displejem pro intuitivní obsluhu a ergonomickým komfortem průchozí myčky. Pro jednoduché a plynulé pracovní postupy – také při mytí kuchyňského nádobí. 

PRVOTŘÍDNÍ MYCÍ VÝSLEDKY

I když je znečištění tak úporné, PT Utensil je zárukou certifikované čistoty a hygieny. S výkonným mycím systémem a účinnou čtyřnásobnou filtrací jste ideálně vybaveni pro každou situaci.

ABSOLUTNÍ SPOLEHLIVOST

PT Utensil přináší přesně to, co stroj potřebuje v náročné každodenní mycí rutině: inovativní technologii, vysoce kvalitní zpracování a nízkou náchylnost k poruchám. Stroj, na který se můžete slepě spolehnout. 

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-utensil-kuchynske-nadobi.jpg

V TĚCHTO PŘÍPADECH JE PT UTENSIL IDEÁLNÍM ŘEŠENÍM

KOMBINACE MYTÍ BĚŽNÉHO NÁDOBÍ A KUCHYŇSKÉHO NÁDOBÍ 

Použití:
Kromě běžného nádobí myje také kuchyňské nádobí

Požadavek:
Z důvodu omezeného místa a rentability je nutné se vyhnout nákupu druhé myčky

MYTÍ KUCHYŇSKÉHO NÁDOBÍ PODLE DRUHU

Použití:
Myje se kuchyňské nádobí, které je většinou středně až silně znečištěné

Požadavek:
S ohledem na ergonomickou obsluhu a účinný pracovní postup je poptávka po průchozí myčce.

3 MYCÍ PROGRAMY 

BĚŽNÉ NÁDOBÍ

Program 1: pro talíře a šálky nebo příbory.
Čas mytí cca 2 minuty

KUCHYŇSKÉ NÁDOBÍ

Program 2: pro normálně znečištěné kuchyňské nádobí a pracovní pomůcky.
Čas mytí cca 4 minuty. 

KUCHYŇSKÉ NÁDOBÍ PLUS

Program 3: pro velmi špinavé kuchyňské nádobí.
Čas mytí cca 6 minut.

VELIKOSTI STROJE PT UTENSIL

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-l-utensil.jpg winterhalter-pruchozi-mycka-pt-xl-utensil.jpg

PT-L Utensil

Světlá vstupní výška: 440 mm
Rozměry (Š x H x V v mm): 735 x 750 x 1 535
výška (kryt otevřený): 2 010 mm
pracovní výška: 850 mm (volitelně: 900 mm)
rozměry koše: 500 x 600 mm / 500 x 500 mm
Zvláštnosti: k dostání s automatickým krytem

PT-XL Utensil

Světlá vstupní výška: 560 mm
Rozměry (Š x H x V v mm): 735 x 750 x 1 655
výška (kryt otevřený): 2 250 mm
pracovní výška: 850 mm (volitelně: 900 mm)
rozměry koše: 500 x 600 mm / 500 x 500 mm
Zvláštnosti: také pro gastronomické plechy GN 2/1

FUNKCE PRODUKTU PT UTENSIL

OBLASTI POUŽITÍ

PT Utensil spojuje dvě použití v jednom stroji: mytí kuchyňského nádobí a mytí běžného nádobí. Přitom je možné mýt buďto podle druhu nádobí nebo zkombinovat obě použití. Obsluha je snadná – podle mytého nádobí a míry znečištění lze volit mezi třemi programy: mytí běžného nádobí, normálně špinavého kuchyňského nádobí a pracovních pomůcek nebo silně znečištěného kuchyňského nádobí. To ukazuje na širokou škálu použití PT Utensil. Sahá od talířů a šálků, přes hrnce, pánve, pracovní pomůcky a bedny podle euronormy až po velké plechy GN 2/1. 

MYCÍ SYSTÉM

Srdce PT Utensil. Uvnitř stroje pracují dvě mycí pole ve tvaru S. Jsou výsledkem mnoha let výzkumu a vývoje. Díky důsledné optimalizaci proudění a speciální geometrii trysek zajišťují celoplošné rozvádění vody. A tím prvotřídní mycí výsledky – při množství oplachové vody od 2,2 litru na mycí cyklus. Přitom byla až do posledního detailu věnována pozornost kvalitě. Robustní osy z ušlechtilé oceli zaručují nejlepší vlastnosti při otáčení a přispívají k vysoké spolehlivosti PT. Z důvodu čištění se mohou mycí pole jednoduše a rychle vyjmout – bez použití nářadí.

SYSTÉM FILTRACE

Mytí nádobí je špinavá, náročná práce. Přesně na to je PT Utensil optimálně připravena. S účinným  systémem čtyřnásobné filtrace. Ve stupni 1 je voda v nádrži vedena plochým sítem, které nečistoty dopravuje do sítového válce. Tam jsou ve stupni 2 z vody spolehlivě odfiltrovány částice nečistot. Vysoká odolnost vůči nečistotám a jednoduchá manipulace s válcem přitom minimalizují počet a dobu trvání ručních mycích úkonů. Poté ve stupni 3 zajistí spodní část síta, aby nejmenší předměty, jako jsou párátka, neblokovaly čerpadlo. A ve stupni 4 filtruje Mediamat z vody ty nejjemnější částice nečistot, jako je kávová sedlina. Dodatečné ochranné síto čerpadla zabraňuje mechanickému poškození čerpadla. Výsledek? Průběžně čistá voda v nádrži. Čím čistší je voda v nádrži, tím lepší je mycí výsledek.

INTELIGENTNÍ DOTYKOVÝ DISPLEJ

Připraveni na budoucnost. V kokpitu PT Utensil pracuje inteligentní dotykový displej. S ovládáním jedním tlačítkem, jazykově neutrálním uživatelským rozhraním a vysvětlujícími piktogramy. Barevný displej reaguje citlivě a lze jej spolehlivě ovládat i v rukavicích – povrch je vyroben ze skla a je obzvlášť robustní. Všechny funkce lze vyvolat na třech jednoduchých úrovních ovládání. Jedna pro uživatele a dvě chráněné PINem pro šéfkuchaře a servisního technika. Praktické. Během mycího cyklu displej viditelně ukazuje průběh programu. Rovněž lze rychle zjistit aktuální teplotu v nádrži a bojleru – pro kontrolu hygienické bezpečnosti.

ZPĚTNÉ ZÍSKÁVÁNÍ TEPLA Z ODPADNÍ VODY

Jasné plus pro sérii PT Utensil.  Sériově je integrováno zpětné získávání tepla z odpadní vody EnergyLight. Výměník tepla využívá energii odpadní vody k ohřevu studené přitékající vody. Výhody? Stroj se mezi mycími cykly rychleji ohřívá, šetří zdroje a uspoří náklady na energii až o 10 %.

HYGIENICKÁ KONCEPCE

Za průchozími myčkami PT Utensil stojí koncept pro dokonalou hygienu a snadné čištění. K dispozici je speciální hygienické vedení koše. Nádrž je hluboce tažená a má hygienické topné těleso. To všechno znamená, že ve vnitřním prostoru nejsou žádné zákoutí ani skryté rohy, kde by se mohly hromadit nečistoty a vytvářet usazeniny. Ve spojení s integrovaným samočistícím programem je náročnost čištění snížena na minimum. Další bezpečnost poskytují senzor mycího prostředku, záznamník hygieny, funkce termostopu a CONNECTED WASH. Jinými slovy: PT nabízí extrémně vysoký hygienický standard. Potvrzeno hygienickým certifikátem podle DIN SPEC 10534.

VARIABILNÍ PŘIZPŮSOBENÍ MYCÍHO TLAKU

PT Utensil má sériově variabilní regulaci tlaku vody. VarioPower upravuje mycí tlak přesně podle příslušného mytého nádobí a stupně znečištění. Normálně znečištěné talíře a šálky se myjí nižším tlakem vody a kuchyňské nádobí zanesené krustou vyšším tlakem vody. Tímto způsobem se spolehlivě odstraní silné znečištění. Lehké a křehké nádobí se oproti tomu umyje šetrně a zároveň drží v myčce bezpečně na místě. 

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-utensil-2.jpg

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-utensil-4.jpg

winterhalter-pruchozi-mycka-pt-utensil-1.jpg

GS 640 - Mycí stroj na prodej! 

Myčka je na prodej za cenu 70.000,- včetně DPH
K dispozici 3 týden v lednu 2024, zákazník vyměnil za nový model.

Mycí stroj oba dávkovače mycí i oplachový prostředek
Odtokové čerpadlo
Oplachové čerpadlo
Technický výkon 40/24/12
Rozměry koše 608X672
Celkový příkon dle přívodní vody 8,4/11,4/14,4
Teplota nádrže 62C
Teplota Oplachové vody 85C
Spotřeba Oplachové vody na cyklus 5,2l
Světlá zásuvná výška 670/640
Max velikost plechů GN 2/1
Objem nádrže 82L

Možno dodat včetně změkčovače vody + 5000,-

více fotografií zde

IMG_7976.jpg